Naše realizácie

Domácu kanceláriu so screenovými clonami by som nemenila

Autor: Propasiv
Doba čtení:8 min

V čase tvrdých opatrení proti koronavírusu sa náš dom stal aj mojou kanceláriou. Svoje nové pracovisko som si zariadila v centrálnej časti prízemia s krásnym výhľadom do záhrady. Pracovalo sa mi tu lepšie ako v uzavretej budove v centre mesta. Vďaka sklenenej stene som sa dokonca aj vo vnútri domu cítila, akoby som bola stále vonku.

S prvými letnými dňami ma však čoraz intenzívnejšie slnečné lúče začali obmedzovať v práci s počítačom a ako vonkajšia teplota stúpala rýchlym tempom, rástla aj teplota vo vnútri za sklenenou stenou. Nestojí pred ňou menovite žiadna pergola ani slnečník. Zatvorenie vnútorných závesov evokovalo večer a mala som pocit, že musím ísť spať. Úplne som sa izolovala od pohľadu na krásnu záhradu, z ktorej som sa v domácej kancelárii tolik tešila.

Vonkajšie screenové clony účinne znižujú intenzitu slnečného toku a teplotu v interiéri.

Hľadali sme spôsoby, ako okná zatieniť

A tak sme s manželom začali hľadať spôsoby, ako sa vysporiadať s touto situáciou. Nechceli sme stavať pergolu v blízkosti domu, pretože ju už máme v záhrade. Preto sme hľadali možnosti tieňovania okien. Zistili sme, že existujú rôzne typy moderných tieniacich systémov. Pre naše potreby sa nám najviac páčili vonkajšie rolety, konkrétne screenové clony – skrátene screeny.

Cez screenové clony (vpravo) môžete vidieť von rovnako dobre, ako bez nich (vľavo).

Screeny účinne znižujú tok celkovej slnečnej energie o viac ako 75%, ale môžete cez ne vidieť. Okrem toho výrobca avízoval zníženie vnútornej teploty o 3 až 7 ° C. Oslovili sme teda spoločnosť PROPASIV, ktorá ponúka a montuje screeny a rolety si u nich objednali. Ich technik navrhol spôsob montáže na stenu domu a do drevenej podlahy terasy, ktorá sa z vonkajšej strany domu priamo dotýka.

Zvolili sme farbu tkaniny rolety – vybrali sme si zo základnej série. Podľa upozornení dodávateľa mali sme len zvážiť skutočnosť, že rovnako ako vidíme cez screeny my von, bude večer, keď sa rozsvieti svetlo v miestnosti, vidieť dovnútra. To však pre nás nebol problém vzľadom k umiestneniu screenovej opony smerom do záhrady.

Dodávka tieniaceho systému sa uskutočnila asi mesiac po objednávke. Potešilo nás, že celá montáž trvala jeden deň, ako spoločnosť vopred sľúbila. To bolo tiež jedno z výberových kritérií. Na terase sme nechceli mať dlho neporiadok, pretože v lete ju používame denne.

So screenami je vo vnútri príjemne aj v horúcich dňoch

Screeny prekonali moje očakávania. V horúcich letných dňoch, keď vonkajšia teplota prekročila 35 ° C, som zmerala teploty v miestnosti len okolo 25 ° C! Dokonca sme merali teplotu podlahy – z ktorej sa interiér zahrieva, počas tienenia a bez tienenia. Skutočne, rozdiel bol 5 °C! Celé leto som mohla pracovať v príjemnom prostredí a zároveň si užívať krásy našej záhrady.

Večer, keď horúčava ustúpila, sme otvorili francúzske dvere na terasu a nechali prúdiť čerstvý vzduch. Využili sme ďalšiu výhodu screenov – pôsobia aj ako bariéra proti hmyzu. Rolety je však potrebné dobre nainštalovať a presne utesniť spoje a medzery. PROPASIV sa o to dokonale postaral. Ťahanie a zasúvanie roliet sa ovláda jednoducho diaľkovým ovládaním. Celý systém funguje perfektne podľa našich potrieb.

 

Chcete tiež zatienit svoje okná screenovými roletami?

Zavolajte nám alebo napíšte.

Teplota podlahy zatienená screenami bola o niekoľko stupňov nižšia ako teplota na plne osvetlenom mieste.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

Screenové clony znižujú intenzitu toku slnečných lúčov do interiéru. Hodí sa na zatienenie presklených i nepresklených plôch malých i veľkých formátov, pre všetky typy budov.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

13 + 5 =

www.propasiv.sk