Naše riešenia

Unikátna premena zimnej záhrady na plnohodnotnú miestnosť

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min
Pôvodne priestor zimnej záhrady sa behom chvíľky premenil na plnohodnotne obývateľnú miestnosť vďaka vákuovej izolácii VakuPRO®. Mladá rodina tak získala potrebný priestor bez búracích prác a stavebného neporiadku.  

Keď sa deti dostali do veku, kedy trávili najviac času hrou na zemi, začala mladá rodina riešiť nedostatok priestoru vo svojom, do tej doby veľkostí vyhovujúcim, dome. K obývacej izbe priliehala menšia zimná záhrada, a tak sa ponúkalo využiť tento priestor. Prekážka bola jediná – studená podlaha.

pohled na konstrukci zimní zahrady

Zimná záhrada bola pôvodne vybavená studenou vonkajšou terasovou dlažbou.

Pôvodná podlaha bola položená priamo na terén, bez akejkoľvek izolácie. Preto v chladnom počasí prechládala a pre pohyb a hru malých detí bola nevhodná. Rodina hľadala riešenie, ktoré by, vzhľadom k deťom, nebolo náročné na čas a neporiadok. Podmienky boli pomerne obmedzujúce. Výška celého súvrstvia vrátane podlahovej krytiny sa musela zmestiť do 31 mm. Iba pri dodržaní tejto výšky išlo otvoriť pôvodné dvere do zimnej záhrady.

VakuPRO a hobra na podlaze zimní zahrady

VakuPRO® má skvelé tepelnoizolačné parametre a tak aj v malej hrúbke nahradí klasickú tepelnú izoláciu.

VakuPRO® má skvelé parametre

 

Ponúkli sme preto riešenie s tenkou tepelnou izoláciou VakuPRO®, ktorá má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, a to aj v hrúbke 20 mm aplikovanej v tomto prípade.

 

  • Súčiniteľ tepelnej vodivosti VakuPRO®: λ = 0,007 W/(m·K)
  • 20 mm VakuPRO® nahradí 100 mm klasickej tepelnej izolácie
  • Súčiniteľ prestupu tepla pre 20 mm VakuPRO®:                        U = 0,35 W/(m2·K)

Odstránenie pôvodnej podlahy nie je nutné

Parotesnú zábranu sme položili priamo na pôvodnú dlažbu a po obvode utesnili lepiacou páskou. Odpadlo teda náročné a nekomfortné odstraňovanie pôvodnej podlahy, ktoré by predstavovalo hluk, neporiadok, prach, prítomnosť stavebných robotníkov v interiéri domu, násobne dlhší čas rekonštrukcie a v neposlednom rade dodatočné finančné náklady.

Super tenké súvrstvie

  Súvrstvie podlahy vytvorili vrstvy:
  • Parotesná zábrana
  • VakuPRO® hr. 20 mm
  • Hobra hr. 4 mm
  • Laminátová podlaha
výkres souvrství podlahy

Celé súvrstvie podlahy sa vošlo do hrúbky 31 mm.

hobra na podlaze zimní zahrady

Na panely VakuPRO® bola položená vrstva hobry.

VakuPRO® dodávame v paneloch konkrétnych tvarov a rozmerov, vyrobených priamo pre danú zákazku. Na mieste sa pokladajú podľa vopred pripraveného kladačského plánu, odpadá akékoľvek rezanie a upravovanie. Aj preto je práca s VakuPRO® veľmi jednoduchá, čistá a rýchla. Celé položenie izolačného súvrstvia trvalo iba štyri hodiny.

Panely VakuPRO® sme ešte zakryli vrstvou hobry a následne majitelia dodali samotnú laminátovú podlahu.

Majitelia domčeka mohli priestor využívať v podstate ešte v deň renovácie bez toho, aby museli riešiť akékoľvek znečistenie interiéru a ďalší diskomfort. Počas nadchádzajúcej zimy sa správnosť voľby tepelnej izolácie potvrdila. Deti sa bez problémov hrali na zemi pôvodnej zimnej záhrady, a dokonca sa prestali rosiť sklenené výplne celej konštrukcie.

Výhody, ktoré oceníte

Vákuová izolácia VakuPRO® má množstvo ďalších uplatnení, nielen pri izolácii podláh na teréne, ale aj ako vnútorná izolácia stien, izolácia lodžií, balkónových dosiek alebo terasy nad vykurovanou miestnosťou pri požiadavke na bezbariérový prístup.

Veľa informácií o samotnej VakuPRO® alebo jej použití sa dozviete na priamo na webe PROPASIV: VakuPRO® prípadně na on-line konzultácii. Spojiť sa s nami môžete aj priamo telefonicky alebo emailom.

 

Trápi Vás prechladnutá podlaha?

Zavolajte alebo nám napíšte, radi s vami prebereme možnosti rekonštrukcie.

Vizualizace podlahy při použití VakuPRO

Na našom webe nájdete aj ďalšie situácie pre použitie VakuPRO®.

Prihláste sa
na online konzultáciu

Ukážeme a popíšeme použitie VakuPRO® na konkrétnych príkladoch z praxe. Nečakajte suchú teóriu. Uvidíte, ako sa s VakuPRO® pracuje a ako riešime individuálne požiadavky našich zákazníkov.

KEDY: každý úterok

DĹŽKA: 20 minút + priestor na otázky

Konzultácia
je úplne
zadarmo

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

15 + 15 =

www.propasiv.sk