Novinka

Spoločne proti tepelným mostom

Autor: Propasiv
Doba čtení:5 min

Spoločnosti Schöck-Wittek a PROPASIV zahájili spoluprácu v oblasti propagácie témy tepelných mostov.

Spojenie pre úspornejšie domy.

Cieľom spoločných aktivít je rozšíriť povedomie o problematike tepelných mostov medzi širokou verejnosťou a predávať aktuálne a komplexné informácie odborníkom v staviteľstve.

„Chceme poukázať na dôležitosť riešení tepelných mostov pri výstavbe energeticky úsporných domov. Spoločnými silami budeme podporovať architektov a projektantov svojimi produktami a znalosťami. Naša spolupráca bude prebiehať ako v offline tak online prostredí, zahajovacím projektom bude spoločný webinár,“ hovorí Ondrej Wittek, obchodný manažér Schöck-Wittek.

Zahájenie spolupráce Shöck-Wittek a PROPASIV v oblasti tepelných mostov.

Hlavné body spolupráce

  1. OSVETA: Predávanie informácií odbornej a cielenej laickej verejnosti prostredníctvom spoločných akcií, napr. webinárov, konferencií, diskusných fór.
  2. PORADENSTVO: Podpora architektov a projektantov kvalitnými podkladmi obidvoch firiem pre správny návrh riešení tepelných mostov a použitie produktov v projektoch.
  3. INOVÁCIE: Spoločné hľadanie nových ciest pre inovácie produktov a riešení.

O spoločnosti PROPASIV

Spoločnosť PROPASIV sa zameriava na vývoj a predaj špičkových stavebných prvkov určených k prerušeniu tepelných mostov. Svoje riešenia vyvíja najmä pre kotvenie ľahkých a stredne ťažkých prvkov do zateplovaných fasád, prerušenie tepelných mostov pri osadzovaní otvorových výplní a technicky náročné stavebné situácie. Zaoberá sa i riešením izolácie miest s nedostatkom priestoru pomocou špeciálnych moderných izolácii. Svojim zákazníkom poskytuje produkty a služby podľa koncepcie Systém PROPASIV®.

O spoločnosti Schöck-Wittek

Ťažiskom činnosti spoločnosti Schöck Bauteile, zastúpenej v Česku a na Slovensku firmou Schöck-Wittek, je vývoj kompletných stavebných systémov, ktoré sú súčasťou statického riešenia. Systémy Schöck zároveň vykazujú vynikajúce stavebno-fyzikálne vlastnosti zabraňujúce napr. vzniku tepelných alebo akustických mostov v budovách. Kľúčovým výrobkom je Schöck Isokorb® – nosný tepelnoizolačný prvok slúžiaci k termickému prerušeniu predsadených stavebných konštrukcií, ako sú napr. balkóny, pavlače alebo markýzy.

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

4 + 10 =

www.propasiv.sk