Technická informácia

Technické riešenie Predsadenej montáže PROPASIV®

Autor: Propasiv
Doba čtení:4 min

Zoznámte sa s inovatívnymi technickými riešeniami tepelných mostov pomocou našich produktov. Veríme, že budú prínosné aj pre vaše projekty. Ich prehľad nájdete v Technickej dokumentácii PROPASIV®.

 

Stavebná situácia: Pri veľkých hrúbkach zatepľovacieho systému domu je vhodné realizovať osadenie otvorových výplní prostredníctvom Predsadenej montáže PROPASIV®.

Predsadená montáž PROPASIV® je úsporný systém pre predsadenú montáž otvorových výplní. Samotná realizácia je pomerne ľahká a zručný technik ju zvládne veľmi rýchle. Pri montáži sa najprv okno osadí na nosný PROPASIV® Hranol PMH upevnený na vonkajšom líci muriva.

průběh předsazené montáže technik upevňuje nosný hranol

Osadenie okien / dverí do Predsadenej montáže PROPASIV® je rýchle a pomerne jednoduché.

Následne sa všetky ostatné prvky systému jednoducho prisadzujú k rámu okna, ako stavebnica. Pričom montáž okien a dverí sa líši riešením v spodnej časti otvorovej výplne (parapet, prah).

Systém Předsazenej montáže PROPASIV®  je testovaný Skúšobňou stavebno stolárskych výrobkov Lesníckej a drevárskej fakulty Mendelovej univerzity v Brne.

prahová deska pro uzasení terasových dveří do předsazené montáže

Na upevnenie dverí alebo okien v úrovni podlahy sa využívajú PROPASIV® Prahové dosky.

Pri použití systému Predsadená montáž PROPASIV® na stavbe najviac oceníte

  • Rýchlu montáž – okno osadíte na nosný PROPASIV® Hranol PMH upevnený na vonkajšom líci muriva a všetky ostatné prvky už prikladáte k rámu okna ako k šablóne.
  • Na stavbe nemusíte hranoly rezať. PROPASIV® Hranol PMH dodávame v dĺžkach na mieru. Pre okná širšie než 1175 mm je hranol zložený z viac dielov.
  • Okna sa nekotvia turboskrutkou skrz okenný rám.
  • Pre upevnenie a utesnenie okna použijete bežné komponenty ako sú pásové kotvy, montážna pena a okenné tesniace pásky.

Montáž základní varianty PROPASIV® PMH80

 

Predsazená montáž PROPASIV® typ PMH80 predstavuje základný variant vyloženia so vzdialenosťou 80 mm od líca muriva. Nosnú funkciu v zvislom smere má PROPASIV® Hranol PMH s prierezom 80 mm x 110 mm. Nosný hranol je k murivu lepený a kotvený turboskrutkami.

Na nosný hranol sa nasadzuje okno opatrené v oblasti parapetu tepelnoizolačným profilom. Pre upevnenie okna sa medzi nosný hranol a profil aplikuje lepidlo (výnimočne pásové kotvy). Kotvenie okna v stavebnom otvore na bokoch a hore je realizované prostredníctvom pásových kotiev. Vodorovné sily do strán v osi otvorovej výplne prenáša PROPASIV® Block PMH 80 mm x 100 mm x 230 mm, ktorý je lepený a kotvený dvoma turboskrutkami do muriva. PROPASIV® Block PMH vytvára priestor pre pripojovaciu špáru hr. 10 mm.

Ďalšou súčasťou systému sú hranoly PROPASIV® EPS grey 80 mm x 100 mm x 1000 mm pre doplnenie lemu okolo otvorovej výplne. Tieto hranoly sú len lepené – nemajú statickú funkciu. Pre balkónové dvere, vstupné dvere, zdvižne posuvné dvere a fixné okna v úrovni podlahy je jednotne riešené prahové upevnenie.

okno osazené do předsazené montáže hrubá stavba

Kompletné predanie Predsadené montáže PROPASIV®. Modré nosné hranoly aj šedé hranoly plnia tepelnoizolačnú funkciu.

Ďalšie doporučenia pre osadzovanie otvorových výplní

Súčasne s Predsadenou montážou PROPASIV® odporúčame vybaviť okná / dvere Tepelnoizolačnými profilmi PROPASIV® podkladovými / podprahovými. Zaistíte tak maximálnu elimináciu tepelných mostov v okolí otvorových výplní. Profil svojou rovnou spodnou plochou presne dosadne na nosný hranol Predsadenej montáže a je možné ho spoľahlivo upevniť lepením. Profily PROPASIV® majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vyznačujú sa taktiež vysokou pevnosťou a nosnosťou – unesú všetky typy okien a dverí. Profil PROPASIV® zhotovíme na mieru k akémukoľvek profilu rámu vo všetkých dĺžkach.

Pozrite sa na video

Na YouTube kanály PROPASIV® sa môžete pozrieť, ako prebieha osadzovanie okien a dverí v systéme Predsadenej montáže  PROPASIV®.

 

 

Potrebujete vedieť o Predsadenej montáži viac?

Zavolajte nebo nám napíšte, preberieme s vami projekt vášho domu a poradíme vám.

 

Ukážky dokončených realizácií si môžete pozrieť vo Fotogalérii nižšie alebo aj v tomto článku. Dozviete sa v ňom aj aké výhody prináša Predsadená montáž samotným užívateľom.

Ďalšie fotografie s Predsadenou montážou PROPASIV®

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

10 + 10 =

www.propasiv.sk