Naše riešenia

Chytré riešenia pre malý pasívny dom

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Novostavby dosahujú pasívny štandard vďaka kombinácii až 10 tich základných princípov. Pokiaľ ale napríklad stavebný pozemok neumožňuje vhodnú orientáciu domu vzhľadom ku slnku, je treba o to viac dbať na splnenie ostatných parametrov, ktoré nevýhodnú polohu vykompenzujú. Pasívny dom tak môže vyrásť i na malej ploche v radovej zástavbe.

šedý dům

Malý rodinný dom dosiahol pasívny štandard i vďaka chytrým riešeniam tepelných mostov.

Malý rodinný Dom s modrou šípkou je jeden z tých, ktorého majitelia nemohli splniť úplne všetky princípy pre dosiahnutie pasívneho štandardu. O to dôslednejšie sa zamýšľali nad prerušením tepelných mostov a kvalitným prevedením vybraných riešení.

Celý príbeh Domu s modrou šípkou.

žebřík upevněný na modrých montážních blocích PROPASIV na stavbě

Rebrík je upevnený na montážnych blokoch PROPASIV® Block V. Špeciálna biela vrstva na prednej strane bloku umožňuje variabilitu v umiestnení kotviacich skrutiek.

Na výbere montážnych blokov záleží

 

Kotvenie vonkajších zariadení bolo realizované prostredníctvom Montážnych blokov PROPASIV®. Bloky PROPASIV® spľňajú podmienku efektívneho prerušenie tepelných mostov, tak i pevného kotvenia odolného proti nežiadúcim zásahom veľkého počtu okoloidúcich turistov. Tesne okolo domu totiž prechádza frekventovaný turistický chodník. Pri výbere vhodného typu bloku je treba zvažovať aké zariadenie bude do bloku kotvené, jeho veľkosť, resp. následné zaťaženie bloku.

Napríklad pre upevnenie vonkajšieho rebríku bol použitý PROPASIV® Block V. Tento montážny blok je pevný a je určený pre upevnenie ťažkých zariadení. Pokiaľ je kotvenie realizované do pevného muriva (betónu), znesie rebrík veľké zaťaženie a pri používaní sa neuvoľní.

Vedľa ďaľších prvkov boli na dome upevnené bez tepelných mostov napríklad i držiaky budúcich kvetináčov. V tomto prípade bol použitý PROPASIV® Block Medium. Tento je určený pre stredne ťažké zaťaženie, čo sú práve kvetináče s kvetinami.

terasa rozestavěného domu s izolací VakuPRO<br />

Pre výstup z izby na terasu bez nutnosti schodu je k tepelnej izolácii podlahy terasy využitá tenká izolácia VakuPRO.

Balkón aj terasa – atypické riešenie

Zaujímavá atypická dispozícia balkónu si vyžiadala dômyselnú tepelnú izoláciu. Časť balkónu totiž leží nad turistickou cestou a časť nad obývanou miestnosťou. Majitelia si priali, aby podlaha balkónu bola v rovnakej rovine ako podlaha interiéru. Teda výstup na balkón bez schodu. Pre vhodné riešenie sme použili modernú tenkú izoláciu VakuPRO. K zaisteniu rovnakého tepelnoizolačného efektu totiž stačí 5x tenšia hrúbka VakuPRO než bežné izolácie. Vďaka tomu na terase nevznikol žiadny schod.

 

Chcete nájsť múdra riešenia pre váš dom?

Zavolejte alebo nám napíšte, poradíme vám.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

2 + 10 =

www.propasiv.sk