Technická informácia

Výber a správna inštalácia Montážnych blokov PROPASIV®

Autor: Propasiv
Doba čtení:5 min

Zoznámte sa s inovatívnymi technickými riešeniami tepelných mostov pomocou našich produktov. Veríme, že budú prínosné aj pre vaše projekty. Ich prehľad nájdete v Technickej dokumentácii PROPASIV®.

Stavebná situácia: Upevnenie vonkajších prvkov (svetlo, zábradlia, odkvap…) a konštrukcií (pergola, markíza…) na fasádu zatepleného domu.

Cieľom upevnenia vonkajšieho zariadenia alebo konštrukcie na fasádu domu je, aby technicky fungoval a poskytol obyvateľom očakávanú službu. Zároveň je žiaduce, aby kotvenie bolo pevné a aby sa počas inštalácie nevytvárali ďalšie tepelné mosty.

Obe tieto požiadavky je možné splniť vďaka použitiu tepelnoizolačných Montážnych blokov PROPASIV®. Je dôležité zvoliť vhodný Montážny blok a dodržať správny postup jeho upevnenia k podkladovej nosnej konštrukcii.

Montážne bloky PROPASIV® môžu účinne prerušiť tepelné mosty pri ukotvení vonkajších zariadení do zatepľovaných fasád.

Výber vhodného Montážneho bloku PROPASIV®: Bloky sú optimalizované pre požadovanú nosnosť a typ použitia. Niektoré bloky sú určené priamo na ukotvenie špecifických prvkov / konštrukcií (PROPASIV® Block Cylinder na ukotvenie spínačov a zvončekov), iné majú variabilné použitie. Vždy je potrebné zvážiť konečné zaťaženie, ktoré musia bloky uniesť. Napríklad pri výbere blokov pre kotviace držiaky pre kvetinové boxy je potrebné brať do úvahy konečnú hmotnosť boxu, ako aj s hlinou a kvetmi. Preto je na tento účel vhodné zvoliť PROPASIV® Block Medium – pre stredne ťažké zariadenia. UPOZORNENIE! Nosnosť blokov závisí od pevnosti podkladovej nosnej konštrukcie. Najmä u blokov na ukotvenie ťažkých konštrukcií je potrebné ako základný materiál použiť betón. To je jediný spôsob, ako využiť maximálnu nosnosť montážneho bloku a zabezpečiť pevnosť celej konštrukcie. Ďalej hodnotíme napríklad tvar ukotveného prvku, spôsob jeho pripevnenia, profil lúča pergoly a ďalšie.

Pri príprave projektovej dokumentácie pomôžu výkresy z knižnice PROPASIV®.

Správny postup upevnenia Montážnych blokov PROPASIV®: V prvom rade je nevyhnutné určiť, ktoré prvky a konštrukcie budú ukotvené do fasády zatepľovaného domu. A to už v čase prípravy projektovej dokumentácie. Následne vyberať vhodné bloky a do projektu zadať potrebné technické detaily. Nápomocné môžu byť vopred pripravené výkresy z knižnice PROPASIV®. Upevnenie blokov na fasádu je potrebné vykonať pred nanesením obvodového zatepľovacího systému. Ako správne postupovať pri montáži blokov ukazuje Montážny videonávod.

 

Váhate, ktorý Montážny blok PROPASIV® si vybrať pre svoje potreby?

Zavolajte alebo nebo nám napíšte, pomôžeme vám s výberom.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

PROPASIV® Block Medium je určený pre stredne ťažké zaťaženie, ako sú tiež bleskozvody, vonkajšie svietidlá, odkvapy a pod. Montáž zariadenia je rýchla a jednoduchá – skrutkovať môžete priamo do bloku, bez potreby predchádzajúceho predvŕtania.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

2 + 14 =

www.propasiv.sk