Naše riešenia

Zateplenie obtiažnych miest: tepelná izolácia stĺpu

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min
Keď sa ukáže, že potrebujete zatepliť stĺp alebo stĺpik, máme pre vás riešenie. Pozrite sa na príklad z praxe: prerušenie tepelného mostu u päty stĺpu na zateplovanej terase pomocou PROPASIV® Aerogel.

 

Jedna z našich nedávnych realizácií sa týkala zateplenia terasy nad vykurovaným suterénom tepelnou izoláciou VakuPRO®. Tenká vrstva VakuPRO® bola položená zo strany exteriéru. Terasou do suterénu prechádza betónový stĺp a vznikalo tak riziko rozsiahleho tepelného mostu u päty stĺpu.

 

Ideálnym produktom pre izolovanie valcových plôch je tenká tepelná izolácia PROPASIV® Aerogel. Jedná sa o hydrofobný, priedušný materiál, ktorý možno ohýbať a ľubovoľne rezať.

ruc

PROPASIV® Aerogel je materiál, ktorý je možné ohýbať aj ľubovoľne rezať.

Tenká vrstva stačí

Z estetického hľadiska vyplynula ďalšia požiadavka: použiť na izoláciu stĺpu čo najtenšiu možnú vrstvu materiálu. Vďaka hodnote koeficientu tepelnej vodivosti od λ = 0,015W/(m·K) je PROPASIV® Aerogel vysoko účinnou tepelnou izoláciou schopnou zaistiť dostatočný tepelnoizolačný efekt už pri veľmi malej hrúbke.

sloup obalený tepelnou izolací na terase

PROPASIV® Aerogel sa hodí napríklad na zateplenie valcových plôch.

Jednoduchá aplikácia

V tomto prípade sme použili PROPASIV® Aerogel hrúbky 13 mm s λ = 0,018 W/(m·K). Aby bolo eliminované prechladzovanie stĺpu, aplikovali sme izoláciu až do výšky 700 mm nad terasou. Pripevnená bola kontaktným striekacím lepidlom. Povrch izolácie upravila stavebná firma omietkovým systémom.

Ako realizácia ukazuje, aj zateplenie problematických miest a prvkov najrôznejších tvarov a veľkostí je možné s modernými vysoko efektívnymi tepelnými izoláciami.

 

Hľadáte spôsob, ako zatepliť problematické miesta?

Zavolajte alebo nám napíšte, skúsime nájsť vhodné riešenie.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

PROPASIV® Aerogel je vysoko účinná moderná tenká izolácia s λ=0,015 W/(m·K). V základnej hrúbke je ohybný a je možné ho rezať. Preto ho využijete najmä na izoláciu miest najrôznejších tvarov a veľkostí.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

14 + 11 =

www.propasiv.sk