Technická informácia

Vnútorné zateplenie obvodovej steny pomocou VakuPRO®

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Zoznámte sa s inovatívnymi technickými riešeniami tepelných mostov pomocou našich produktov. Veríme, že budú prínosné aj pre vaše projekty. Ich prehľad nájdete v Technickej dokumentácii PROPASIV®.

 

V prípade, že nie je možné zatepliť stenu domu alebo bytu z vonkajšej strany (napr. susedí s cudzím pozemkom alebo sa jedná o koncový byt v bytovom dome) možno s výhodou realizovať zateplenie zo strany interiéru.

Viac o vhodných prípadoch a výhodách interiérovej izolácie si môžete prečítať tu.

muž lepí izolační desky v interiéru místnosti vedle okna

Na interiérové zateplenie je možné s výhodami použiť vákuovú tepelnú izoláciu VakuPRO.

Situáciu je treba dôkladne posúdiť

Samotnej realizácii predchádza dôkladné zváženie konkrétnej situácie a navrhnutie najvhodnejšieho typu tepelnej izolácie a adekvátneho technického postupu. Dôležité je posúdiť výsledný tepelnoizolačný efekt a vylúčiť prípadné riziká, spôsobené nevhodne zvoleným prevedením. Neváhajte sa preto obrátiť na odborníkov.

V tomto článku sa venujeme technickému prevedeniu vnútorného zateplenia steny pomocou vákuovej izolácie VakuPRO.

Dôsledný postup eliminuje riziká

Najväčším rizikom vnútorných izolácií je kondenzácia vodnej pary na rozhraní studeného muriva a tepelnej izolácie. Pre vylúčenie kondenzácie je nutné parotesné prevedenie zateplenia.

Panely VakuPRO samé o sebe sú parotesné a táto potreba sa tu teda vzťahuje len na parotesné utesnenie škár medzi panelmi a parotesné napojenie panelov VakuPRO na okolie, čo je vyriešené parotesnou páskou.

Jednotlivé kroky zateplenia i následné úpravy steny až po finálnu podobu izby ukazuje a popisuje videonávod.

Pre interiérovú izoláciu bol zvolený základný typ VakuPRO hrúbky 3 cm. Podrobný kladačský plán, vypracovaný pred realizáciou je i zadávacím dokumentom pre výrobu panelov VakuPRO na mieru. Podľa neho sa potom aj panely lepia na stenu.

Prihláste sa
na online konzultáciu

Ukážeme a popíšeme použitie VakuPRO® na konkrétnych príkladoch z praxe. Nečakajte suchú teóriu. Uvidíte, ako sa s VakuPRO® pracuje a ako riešime individuálne požiadavky našich zákazníkov.

KEDY: každý úterok

DĹŽKA: 20 minút + priestor na otázky

Konzultácia
je úplne
zadarmo

Lepeniu predchádza potrebná úprava steny a vytvorenie roviny (na podlahe) pomocou dištančných podložiek. Nalepené panely vytvoria izolačnú vrstvu, ktorá je na bokoch a pri podlahe ukončená Tepelnoizolačnými ukončovacími hranolmi PROPASIV®. Okrem tepelnoizolačnej funkcie zaisťujú hranoly na zemi rovinnosť pre umiestnenie sádrokartónových dosiek a na bokoch potom umožňujú zatmelenie spoja medzi stenou a sádrokartónom.

Samotná realizácia je po dôkladnej príprave pomerne jednoduchá, rýchla a čistá. Nevytvára sa zbytočný neporiadok a izba je behom niekoľkých dní znovu obývateľná.

 

Potrebujete poradiť s izoláciou stien v interiéri?

Zavolajte nám alebo napíšte, poradíme vám a pomôžeme pripraviť realizáciu.

interiér pokoje s nábytkem

Interiérové zateplenie pomocou VakuPRO je pomerne rýchle a jednoduché. Miestnosť môžete znovu obývať za niekoľko dní.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

7 + 14 =

www.propasiv.sk