Naše realizácie

Zateplenie obvodovej steny z interiéru rieši rad situácií

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Keď nieje možné aplikovať tepelnú izoláciu na vonkajšiu stranu obvodovej steny, a pritom je zateplenie miestnosti viac než žiadúce, opýtajte sa na VakuPRO. Ukážeme vám, prečo zvoliť práve túto tepelnú izoláciu pre zateplenie steny piamo v interiéri.

V praxi sa najčastejšie stretávame so zateplovaním celého domu prostredníctvom tepelnej izolácie umiestenej z vonkajšej strany obvodových stien. V niektorých prípadoch nieje zateplený dom celý, ale len uličná fasáda. Nastať však môžu i prípady, kedy je treba zatepliť len jednu izbu, pričom umiestnenie izolácie z vonkajšej strany steny nieje možné.

pokoje uvnitř, muž lepí na stěnu desky VakuPRO

Umiestnenie tenkej tepelnej izolácie z interiéru je riešenie vhodné pre najrôznejšie situácie.

Keď stenu z exteriéru nezateplíte

Kedy nejde zatepliť stenu z exteriéru? Napríklad keď …

  • Obvodová stena miestnosti hraničí s cudzím pozemkom.
  • Obvodová stena miestnosti hraničí s cudzím nevykurovaným priestorom, napr. podkrovím.
  • Jedná se o miestnosť krajného bytu v bytovom dome.

V našom prípade ide o izbu na prvom poschodí radového domu, pričom miestnosť susedí s nevykurovaným podkrovím susedného domu. Dom má zateplenú iba uličnú fasádu.

Majitelia sa preto rozhodli zatepliť obvodovú stenu izby priamo v interiéri. Po dôkladnom zvážení možností padol výber na vákuovú tepelnú izoláciu VakuPRO. Dôvodov i výhod bolo hneď niekoľko.


radové domy vedľa seba, jeden vyšší, druhý nižší s pôdou

Ak susedí izba, ktorú treba zatepliť, s nevykurovanou pôdou susedného domu, je vhodné zvoliť izoláciu z interiéru izby.

Izolácia vhodná do interiéru

  • Realizácia bez neporiadku. VakuPRO sa dodáva v paneloch vyrobených na mieru pre potrebu danej realizácie. Pokládka prebieha presne podľa kladačského plánu, podľa neho sú panely vyrobené a dodané. Odpadá nutnosť rezania izolácie na mieste, nevzniká žiadny prach, odpad a neporiadok.
  • Rýchla realizácia. Vďaka suchým procesom a dokonalej príprave môžete izbu behom niekoľkých dní opäť používať.
  • VakuPRO je tenká tepelná izolácia. To znamená, že po zateplení zostane obytná plocha miestnosti temer rovnako veľká ako pred zateplením.
  • Šetrí každý milimeter. Pre rovnaký tepelnoizolačný účinok stačí 5x menšia hrúbka VakuPRO než bežnej izolácie. Ak je izba vybavená nábytkom, ktorý by sa pri použití bežnej 15 cm hrubej izolácie do miestnosti nevošiel, je veľká šanca, že pri použití VakuPRO sa do miestnosti vojde, napr. rozkladacia pohovka.
  • Efektívne izoluje a tým šetrí náklady na vykurovanie. VakuPRO je najefektívnejšia tepelná izolácia na trhu. Pre rovnaký tepelnoizolačný účinok ako poskytne 15 cm bežnej izolácie stačí použiť panely VakuPRO hrúbky len 3 cm.

Prihláste sa
na online konzultáciu

Ukážeme a popíšeme použitie VakuPRO® na konkrétnych príkladoch z praxe. Nečakajte suchú teóriu. Uvidíte, ako sa s VakuPRO® pracuje a ako riešime individuálne požiadavky našich zákazníkov.

KEDY: každý úterok

DĹŽKA: 20 minút + priestor na otázky

Konzultácia
je úplne
zadarmo

Zvoľte vhodný závesný systém

A na čo je treba pri použití vákuovej izolácie pamätať? Nemalo by dôjsť k porušeniu fólie panelu. Aj keď sa to stane, panel si i tak zachováva dostatočnú tepelnoizolačnú funkciu. I napriek tomu pamätajte, že pre zavesenie obrazov na zateplenú stenu musíte zvoliť vhodný závesný systém. Zavesiť obraz na kliniec zkrátka nedoporučujeme.

pokoj s nábytkem, křeslo je rozložené pro spaní

Do izby zateplenej pomocou tenkej izolácie VakuPRO pohodlne umiestnite nábytok, ktorý by sa pri použití hrubej vrstvy bežnej izolácie do izby nevošiel, napríklad rozkladacie kreslá.

Vďaka VakuPRO sa predtým chladná miestnosť stane príjemnou izbou a náklady na vykurovanie sa výrazne znížia. V našom prípade sa jedná o nedávnu realizáciu, preto na vyčíslenie musíme počkať až na zimu. Ale už i teraz je v izbe v chladnejších dňoch podstatne teplejšie, než bývalo pred zateplením.

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o technických parametroch interiérového zateplenia VakuPRO, prečítajte si tento článok.

 

Chcete sa poradiť?

Zavolajte alebo nám napíšte, poradíme vám a pomôžeme realizáciu pripraviť.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

5 + 1 =

www.propasiv.sk