Technická informácia

Vnútorné zateplenie podlahy pomocou VakuPRO®

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Zoznámte sa s inovatívnymi technickými riešeniami tepelných mostov pomocou našich produktov. Veríme, že budú prínosné aj pre vaše projekty. Ich prehľad nájdete v Technickej dokumentácii PROPASIV®.

Stavebná situácia: Podlaha, ktorú chceme zatepliť, je súčasne stropom nevykurovaného prejazdu – garáže. Zo strany stropu sa nedá tepelná izolácia aplikovať, pretože sú tu inštalované koľajnice pre garážovú sekčnú bránu.

Hlavne pri rekonštrukciách sa často vyskytujú prekážky pre zateplenie podlahy hrubou vrstvou bežnej tepelnej izolácie. Vhodnou alternatívou je tenká tepelná izolácia VakuPRO®.

panely tepelné izolace VakuPRO položené na podlaze v pokoji

Na zateplenie interiéru je možné s výhodami použiť vákuovú tepelnú izoláciu VakuPRO®.

Avšak každá konkrétna situácia vyžaduje dôkladné posúdenie odborníkom, ktorý navrhne najvhodnejší typ tepelnej izolácie a adekvátny technický postup k dosiahnutiu požadovaného tepelnoizolačného efektu. Jedine tak vopred eliminujete riziká, ktoré by mohli vzniknúť nevhodne zvoleným prevedením.

Výhody pri použití VakuPRO®

Ak je pre rekonštrukciu vybraná tepelná izolácia VakuPRO®, získavate hneď niekoľko výhod. Technicky sa totiž jedná o nenáročnú, rýchlu a čistú realizáciu. Ako použitie VakuPRO® v praxi prebieha, uvidíte na tomto videonávode.

Prihláste sa
na online konzultáciu

Ukážeme a popíšeme použitie VakuPRO® na konkrétnych príkladoch z praxe. Nečakajte suchú teóriu. Uvidíte, ako sa s VakuPRO® pracuje a ako riešime individuálne požiadavky našich zákazníkov.

KEDY: každý úterok

DĹŽKA: 20 minút + priestor na otázky

Konzultácia
je úplne
zadarmo

Ktorá VakuPRO® sa hodí do podlahy?

Pre izoláciu podlahy je nejvhodnejším typom VakuPRO® RB2 s integrovanou ochrannou 3 mm pryžovou vrstvou na oboch stranách panelu. Pokiaľ pre izoláciu využijete klasický typ VakuPRO®, tak ako v ukážkovej realizácii, je treba pod panel položiť napríklad ochranný pryžový pás a nad panel ochranné drevovláknité dosky.

 

panel tepelné izolace VakuPRO s pryžovou vrstvou po obou stranách

VakuPRO® RB2 má z oboch strán ochrannú pryžovú vrstvu.

Z hľadiska nosnosti je VakuPRO® viac než vyhovujúca izolácia do bežne zaťažených podláh. Jej pevnosť v tlaku je pri 10 % stlačení 0,18 N/mm2 teda 180 kPa. Pre zrovnanie bežná podlahová EPS má pevnosť v tlaku pri 10 % stlačení len 100 kPa (i keď na trhu je i EPS s pevnosťou v tlaku pri 10 % stlačení 150 kPa a 200 kPa.)
stará dřevěná podlaha v malé místnosti bude se repasovat

Pôvodnú drevenú podlahu nebolo potrebné odstraňovať. Ochranný gumový pás bol položený priamo na drevo.

VakuPRO® je možné klásť priamo na pôvodnú podlahu. Pokiaľ stav podlahy nedovoľuje jej zachovanie, jednoducho ju odstránite a izoláciu položíte priamo na betónovú dosku. Podľa potreby dosku ešte pred pokládkou VakuPRO® upravíte vyrovnávacím podsypom. Zateplenie pomocou VakuPRO® tak prebieha len suchou cestou.

 

Panely VakuPRO® samy o sebe sú parotesné. Z dôvodu rizika kondenzácie pár pri stenách je ale po ich obvode aplikovaná parotesná páska.

Kladačský plán

Pokládka samotných VakuPRO® dosiek prebieha podľa predom pripraveného kladačského plánu. Pred samotnou pokládkou nezabudnite po obvode stien inštalovať dilatačnú pásku.

Vďaka dôkladnej príprave je zateplovanie s VakuPRO® skutočne veľmi rýchle a bez zbytočne vytváraného neporiadku. Zateplenie malej podlahy zvládnete behom jedného dňa a izby môžete znovu používať ihneď po realizácii.

 

Potrebujete pomôcť s izoláciou podlahy v interiéri?

Zavolajte nebo nám napíšte, radi vám poradíme.

Výkres kladenia izolačných panelov, červené čiary

Pokládka panelov VakuPRO® prebieha podľa kladačského plánu (ukážka), ktorý je pripravený individuálne pre každú objednávku.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

1 + 1 =

www.propasiv.sk