VakuPRO

Zateplenie podlahy pri rekonštrukcii nemusí byť problém

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Súčasťou rekonštrukcie starých domov je zvyčajne komplexné zateplenie. V prípade podláh realizácii často bránia rôzne technické obmedzenia. PROPASIV ponúka výhodné riešenie – tenkou tepelnou izoláciu VakuPRO®.

 

VakuPRO® je vákuová izolácia so súčiniteľom tepelnej vodivosti λ = 0,007 W/(m·K) a vďaka tomu dokáže v 5x tenšej vrstve poskytnúť rovnaký tepelno izolačný efekt ako bežné izolácie. Je preto vhodná napríklad pre zateplenie podláh bez tepelnej izolácie alebo s nedostatočnou vrstvou tepelnej izolácie. O čo sa jedná?

panely VakuPRO leží na podlaze na pryžových pásech

Realizácia vnútornej izolácie podlahy pomocou VakuPRO® v miestnosti nad nevykurovanou garážou.

Príklady zateplenia podlah

  • Podlahy na teréne – pre použitie dostatočnej vrstvy bežnej tepelnej izolácie je nezbytné urobiť náročné búracie práce a následné obnovenie nosnej vrstvy – betónovej dosky.
  • Podlahy nad prejazdom do vnútorného traktu bytových domov, kde nie je možné položiť izoláciu z vonkajšej strany.
  • Podlahy nad nezateplenou garážou, kde zateplenie zo strany stropu naráža na inštaláciu koľajníc sekčnej garážovej brány, iné technické rozvody alebo malú svetlú výšku.
  • Podlahy nad nevykurovanou pivnicou, u ktorej zateplenie zo strany stropu naráža hlavne na technické rozvody a malú svetlú výšku.
  • Všetky podlahy, ktorých výšku nejde výrazne zdvihnúť.
řadový dům s průjezdnou garáží

Pomocou VakuPRO® bola zateplená miestnosť nad priechodnou garážou radového domu.

V ukážkovej realizácii sa jedná o zateplenie miestnosti nad prejazdom v radovej zástavbe. Prejazd súčasne slúži ako garáž a majitelia sa rozhodli pre interiérové zateplenie (podlahy v izbe nad prejazdom), pretože na strope prejazdu sú inštalované koľajnice sekčnej garážovej brány.

Pre zateplenie v interiéri majitelia zvolili vákuovú tepelnú izoláciu VakuPRO®, ktorá ponúka rýchle a čisté riešenie.

Prečo zvoliť VakuPRO®

  • Rekonštrukcia bez neporiadku. VakuPRO® sa dodáva v paneloch vyrobených na mieru pre potrebu danej realizácie. Pokládka prebieha presne podľa kladačského plánu, podľa neho sú panely vyrobené a dodané. Odpadá nutnosť rezania izolácie na mieste, nevzniká žiaden prach, odpad a neporiadok.
  • Žiadna práca naviac. Izoláciu VakuPRO® je možné klásť na pôvodnú podlahu, ktorú, pokiaľ to jej stav nevyžaduje, nemusíte odstraňovať.
  • Rýchla realizácia. Vďaka suchým procesom a dokonalej príprave môžete izbu bezprostredne po realizácii opäť používať.
  • Efektívne izoluje v malej hrúbke. VakuPRO® je najefektívnejšia tepelná izolácia na trhu. Pre rovnaký tepelnoizolačný účinok ako poskytne 15 cm bežnej izolácie stačí použiť panely VakuPRO® hrúbky len 3 cm. Podlaha izby sa teda zdvidne iba o niekoľko centimetrov.

Prihláste sa
na online konzultáciu

Ukážeme a popíšeme použitie VakuPRO® na konkrétnych príkladoch z praxe. Nečakajte suchú teóriu. Uvidíte, ako sa s VakuPRO® pracuje a ako riešime individuálne požiadavky našich zákazníkov.

KEDY: každý úterok

DĹŽKA: 20 minút + priestor na otázky

Konzultácia
je úplne
zadarmo
pokoj s nábytkem, křeslo je rozložené pro spaní

Po kvalitnej príprave je realizácia zateplenia malej miestnosti otázkou jedného dňa.

Viac informácií o technickej stránke použitia VakuPRO® pre izoláciu podláh získate v tomto článku.

Pomocou VakuPRO® môžete tiež zateplovať steny miestností.

Ak chcete získať ďalšie konkrétne informácie o VakuPRO®, vyberte si niektorý z utorkových termínov Živého vysielania PROPASIV®. Behom 20-tich minút sa dozviete, ako táto izolácia funguje ,kde všade a ako ju používať. Zodpovieme tiež vaše konkrétne otázky. Vysielanie prebieha každý utorok alebo si môžete dohodnúť individuálny termín.

Chcete sa poradiť?

Zavolajte alebo nám napíšte, poradíme vám a pomôžeme realizáciu pripraviť.

Riešenie PROPASIV®,
ktoré tu bolo použité:

VakuPRO® je vákuová izolácia s unikátnymi vlastnosťami (λ=0,007 W/(m·K)), ktoré ju robia najúčinnejšou tepelnou izoláciou na trhu. Stačí 5x tenšia hrúbka ako pri použití bežnej izolácie. 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Nenašli ste,
čo ste hľadali? Napíšte nám!

8 + 8 =

www.propasiv.sk